Postanowienia noworoczne – jak możesz poprawić stan swojej skóry?

Nowy rok to nowa dawka motywacji i czas reorganizacji. Moment, kiedy obiecujemy sobie pracę nad sobą i zmiany na lepsze. Planujemy intensywnie pracować nad swoim zdrowiem, sylwetką, inwestycjami. I dopóki motywacja, i chęci dopisują, dopóty wszystko przebiega zgodnie z planem. Jednak prędzej czy później przychodzi moment kryzysu i powoli zaczynamy odpuszczać, oddalając się tym samym od wyznaczonych celów.

Ps. Na koniec postu znajdziesz od nas mały prezent !

Co wyróżnia ludzi którym udaje się osiągnąć zamierzone cele?  Tam, gdzie kończy się motywacja, zaczyna się dyscyplina. Samodyscyplina jest umiejętnością, którą trzeba sobie wypracować. Jest natomiast niezbędna do kontrolowania swojego życia i utrzymania progresu. Im mniejszą ochotę mamy na wykonanie danej czynności, tym szybciej należy zabrać się do pracy – najtrudniej jest zacząć. Nie szukaj wymówek, ale każdego dnia staraj się być najlepszą wersją siebie . Porównuj się tylko do siebie z wczoraj, nie do innych.

W noworocznych celach koniecznie uwzględnij założenia dotyczące dbania o siebie i swoją skórę. Poniżej lista wskazówek, która pomoże je uporządkować:

 1. W porannej pielęgnacji pamiętaj o oczyszczeniu skóry – w nocy skóra przechodzi proces intensywnej regeneracji, ale na jej powierzchni pozostają pozostałości produktów kosmetycznych, które nie zostały wchłonięte. Wybierz delikatny środek myjący, np. nawilżającą piankę. Następnie nawodnij skórę tonikiem, nałóż krem antyoksydacyjny oraz ochronę SPF.
 2. Jeśli na co dzień używasz makijażu, wybieraj produkty mineralne, profesjonalne kremy BB lub podkłady medyczne. Dzięki nim nie spowodujesz całkowitego ,,zapchania” skóry i nie zaburzysz jej równowagi.
 3. Jeśli wystawiasz skórę na trudne warunki atmosferyczne, np. wiatr, mróz, ostre słońce pamiętaj o powtórnym aplikowaniu produktów ochronnych (kremy typu cold cream, SPF)
 4. Wieczorem zastosuj dwustopniowe oczyszczanie skóry, a jeśli stosujesz makijaż, trzystopniowe : płyn micelarny do zmycia makijażu, produkt olejowy (olejek, masełko), produkt na bazie wody (żel, pianka).
 5. Pamiętaj o regularnym peelingu skóry (2-3 razy w tygodniu)  dobranym do Twoich potrzeb – możesz bezpiecznie zacząć od peelingu enzymatycznego, np. od firmy Cell Fusion C.
 6. W pielęgnacji wieczornej stosuj skoncentrowane i bardziej bogate formuły kosmetyków. Pomiędzy nakładaniem warstw odczekaj kilka minut, aby produkty miały szansę odpowiednio się wchłonąć.
 7. Pamiętaj o higienie snu: zaplanuj 7-8 godzin snu na regenerację organizmu i kładź się spać nie później niż o godz. 23.00. Istotne, aby była to stała pora. Zadbaj o odpowiednie zaciemnienie i wietrzenie sypialni. Regularnie zmieniaj poszewki, z uwzględnieniem częstszej zmiany poszewek na poduszkach. Zrezygnuj z kontaktu ze światłem niebieskim (ekrany, LED) na godzinę przed snem, w zamian przeczytaj kilka stron książki.
 8. Przestaw się na zdrową, różnorodną dietę i zamień ją w styl życia. Obserwuj swoje ciało – poziom energii powinien utrzymywać się na stałym poziomie. Jeśli odczuwasz spadki energii w ciągu dnia, może warto zasięgnąć konsultacji u profesjonalnego dietetyka.
 9. Wykonuj regularnie badania laboratoryjne (jeśli parametry utrzymują się w normie funkcjonalnej wystarczy 1-2 razy w roku).
 10. Wspieraj organizm suplementami dobrej jakości oraz pij napary ziołowe dostosowane do swoich potrzeb i upodobań.
 11. Codziennie znajduj powody do wdzięczności. Od naszego nastawienia zależy bardzo dużo!

Pobierz i wydrukuj skrócony plan dbania o skórę na rok 2024. Przypnij go w widocznym miejscu i codziennie wprowadzaj w życie. Powodzenia 🙂

mgr kosmetologii
Karolina Pietruszka