Na konsultacji u kosmetologa

Koniec roku to niewątpliwie czas refleksji i podsumowań, ale także moment wyznaczania nowych wyzwań i celów.  To idealny czas, aby na liście priorytetów na nadchodzący rok umieścić zadbanie o swoją skórę.

Każdy plan terapeutyczny w naszym gabinecie jest szyty na miarę, a więc, aby go przygotować, potrzebne są  szczegółowe informacje dotyczące pacjenta. Zbierane są one podczas obszernego, prowadzonego w przyjaznej atmosferze, wywiadu.  Czego można się na nim spodziewać i jak się do niego przygotować?

1. Karta zdrowia

Podczas wywiadu szczegółowo analizujemy historię przeżytych chorób i zabiegów. Zastanawiasz się, po co nam te informacje? Otóż musimy pamiętać, że organizm to całość oddziaływujących na siebie narządów. Skóra wielokrotnie uwydatnia problemy chorobowe toczące się w organizmie. Poza tym, niektóre dysfunkcje zdrowotne wykluczają konkretne działania kosmetologiczne.

2. Diagnostyka laboratoryjna

Przychodząc do nas na konsultację spotkasz się z pytaniem ostatnio wykonane badania diagnostyczne. Przynieś ze sobą wyniki morfologii oraz inne, które wskażemy przed wizytą. Bardzo prawdopodobne, że po konsultacji zostaniesz skierowany na kolejne badania lub do lekarza specjalizującego się w konkretnych jednostkach chorobowych. Wszystko po to, by zwalczać przyczyny problemu, a nie tylko jej skutki.

3. Pielęgnacja domowa

Może się zdarzyć, że naszą współpracę rozpoczniemy od wdrożenia produktów pielęgnacyjnych, a zabiegi rozpoczną się dopiero po kilku tygodniach od wprowadzonych modyfikacji w pielęgnacji domowej. Pewne dysfunkcje skóry wymagają prostych, ale systematycznych działań, które sama/sam wykonasz w zaciszu domowym. Dopiero po przygotowaniu w ten sposób skóry możliwe będzie wdrożenie bardziej skoncentrowanych i inwazyjnych procedur gabinetowych.

4. Suplementacja

Przez stres i ekspresowy styl życia coraz trudniej dostarczyć organizmom wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Obecnie mamy możliwość korzystania ze wsparcia suplementów. Odpowiednio dobrane uzupełnią niedobory, zminimalizują szkodliwy wpływ stresu, wyregulują cykl okołodobowy, dodadzą energii. Nowoczesne kompleksy wspierają terapię celowaną w konkretne problemy skórne. Pamiętaj – suplementy są nieocenionym wsparciem, ale nie zastąpią zdrowego stylu życia.

5. Styl życia

Do uzyskania długotrwałych efektów często niezbędne są modyfikacje w stylu życia. Podczas konsultacji poruszamy zagadnienie self-care, slow-life oraz well-being. Brzmi tajemniczo? Spokojnie, wszystko przystępnie wytłumaczymy. Ocenie poddane zostaną najważniejsze aspekty wpływające na zdrowie i samopoczucie, m. in. dieta, poziom stresu, jakość snu, aktywność. Poświęcimy także chwilę na znalezienie odpowiedniej motywacji w dążeniu do zdrowej, pięknej skóry.

6. Mentoring

Możesz mieć pewność, że otrzymasz od nas wsparcie na każdym etapie naszej współpracy. Wszelkie pytania i wątpliwości będziemy rozwiewać na bieżąco, będąc w kontakcie telefonicznym, mailowym i osobistym.

 

Jeśli czujesz, że to Twój czas na zawalczenie o lepszą/ lepszego siebie – zrób pierwszy krok. Najtrudniejszy, ale najważniejszy.

Więcej informacji o konsultacji znajdziesz tutaj. (https://odnowa.eu/kosmetologia-holistyczna/)

mgr Karolina Pietruszka