Tajniki masażu Kobido

Kobido to niepowtarzalna i zaawansowana forma masażu wywodząca się z Japonii. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ,,starożytną drogę do piękna”.  Według legendy powstała na skutek konkurencji dwóch mistrzów masażu o tytuł najlepszego masażysty. Pomimo kilku miesięcy trwania konkursu nie udało się wyłonić zwycięzcy. Mimo tego w swej doskonałości i geniuszu mistrzowie podjęli współpracę, otwierając dom masażu i pielęgnacji Kobido oraz tworząc nowe, najbardziej zaawansowane w tamtym czasie techniki terapii manualnej. Obecnie masaż łączy w sobie różnorodne techniki manualne skoncentrowane na twarzy, szyi, dekolcie i karku.  Jego celem jest usunięcie wszelkich napięć oraz uwolnienie energii Qi, dzięki czemu twarz staje się bardziej zrelaksowana, dotleniona i rozpromieniona.

Masaż Kobido to świetna alternatywa dla inwazyjnych odmładzających zabiegów, szczególnie dla osób, u których z różnych przyczyn należy takie wykluczyć. Pomimo intensywnych elementów masaż nie powinien być bolesny.

Masaż wykonuje się na oczyszczonej i osuszonej skórze. Preparat nawilżający jest wprowadzany po pierwszej fazie masażu. Na procedurę masażu składają się techniki mobilizujące, rozciągające, rozgrzewające, drenujące oraz akupresura i faza liftingująca. Ta ostatnia to najważniejszy i najdłuższy element masażu. Pobudza mikrokrążenie i rozgrzewa, dając uczucie napięcia i uniesienia skóry. W długotrwałych skutkach można zaobserwować zagęszczenie skóry, ponieważ masaż stymuluje proces wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych.

Podczas masażu skóra zostaje odżywiona, co zawdzięcza się preparatom (oleje, masła) używanym w zabiegu oraz poprawie metabolizmu komórkowego. Dodatkowo, procedurę masażu można połączyć z zabiegami nawilżającymi.  Zabieg można rozszerzyć o wykonanie przed masażem peelingu kawitacyjnego, aby odświeżyć skórę i złuszczyć martwą warstwę naskórka, a po masażu wyciszyć rozgrzaną tkankę schłodzoną maską w płacie. Kobido idealnie łączy się z większością zabiegów regenerująco – dotleniających, jak np. z Oxygenating Trio od marki PCA lub NMF xpress od dottore. Procedura taka da jeszcze bardziej spektakularne efekty pozabiegowe  oraz przedłuży relaks w gabinecie.

Efekty są zauważalne już po pierwszym masażu, natomiast aby pogłębić i zatrzymać efekt na dłużej należy wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępach tygodniowych. Zaleca się dwie serie do roku oraz masaże podtrzymujące jeden raz w miesiącu.

Poza napięciem skóry i wygładzeniem zmarszczek, obserwuje się również pozytywny wpływ masażu na redukcję stresu, niwelację migren, zmniejszenie skutków bruksizmu i rozluźnienie szczęki. Działa przeciwzapalnie i niweluje obrzęki limfatyczne. W niektórych przypadkach można też zaobserwować poprawę pracy układu trawiennego.

Przeciwwskazaniami do masażu będą stany zapalne skóry, w tym aktywny trądzik, ekstrakcja zęba, aplikacja wypełniaczy (minimum miesiąc po zabiegu), botox (minimum dwa tygodnie po wykonaniu, z zaznaczeniem, że masaż może przyśpieszać jego degradację), nici PDO-6 miesięcy po zabiegu. Wszystkie zabiegi z przebiegiem stanu zapalnego wymagają pełnej rekonwalescencji przed podjęciem terapii masażu.

Niezależnie od tego, czy poszukuje się sposobu na lifting twarzy, czy na redukcję stresu, warto regularnie korzystać z masażu Kobido – dla zdrowia i dla urody.

mgr kosmetologii
Karolina Pietruszka