Makijaż permanentny – LONG-TIME-LINER®

W gabinecie ODNOWA stosujemy najbardziej nowoczesną, precyzyjną i bezpieczną metodę implementacji pigmentów – Long Time Liner® Conture® Make-up. Efektem jest makijaż naturalny, a opuchnięcia tuż po zabiegu – niewielkie. Metoda ta stosowana jest do kształtowania brwi, podkreślania konturu oczu, obrysowywania i wypełniania ust.

Urządzenia i pigmenty Long Time Liner® spełniają wszelkie wymagania i normy międzynarodowe dotyczące wyrobów medycznych oraz zarządzania jakością, w tym: DIN EN ISO 13485:2007, 93/42 EWG, ISO 9001. Również szkolenia Long Time Liner® przeprowadzane są według najwyższych standardów, certyfikowanych przez EDUQUA – Szwajcarską Organizację Jakości i Systemów Zarządzania. Barwniki są bezpieczne dla skóry, nie wywołują alergii i mają działanie antyseptyczne. Posiadają certyfikaty i spełniają standardy EEC i FDA dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

O zabiegu

Zabieg poprzedza konsultacja pozwalająca na dopasowanie koloru i kształtu. Zabieg zaczyna się od wyrysowania szkicu, a następnie pod skórę wprowadzany jest odpowiedni pigment. Zabieg trwa około godziny (brwi), 2-3 godziny – usta, pełen makijaż około 5 godzin. Efekt utrzymuje się około 2-5 lat. W zależności od przyswojenia się pigmentu w skórze należy wykonać 1-2 poprawki po 2 lub 3 tygodniach od wykonania zabiegu.

Oczy
Przed makijażem permanentnym oczu należy zadbać o nawilżenie skóry powiek, zniwelować opuchnięcia oraz dobrze się wyspać. Minimum miesiąc przed i miesiąc po zabiegu nie powinno się stosować preparatów stymulujących wzrost rzęs.

Brwi
Zalecana jest rezygnacja z depilacji brwi przez miesiąc przed zabiegiem. Warto też nawilżyć skórę wokół brwi, a nawet poddać ją peelingowi, oczyszczeniu, nałożyć maseczkę, wykonać mikrodermabrazję. Dzięki temu makijaż jest bardziej wyrazisty i dłużej się utrzymuje.

Usta
Przez 3 dni przed zabiegiem trzeba dwa razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN o działaniu przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Usta przed zabiegiem, jak też skóra wokół ust, powinny być wygładzone i nawilżone za pomocą np. mikrodermabrazji lub peelingu. Wówczas skóra lepiej wchłonie pigment, dzięki czemu usta będą wyraziste, a kolor utrzyma się dłużej.

Po zabiegu
Po zabiegu makijaż jest bardzo intensywny, ale w ciągu 4-7 dni blednie o 50%. Efekt zostanie wzmocniony podczas koniecznej korekty. Przez kilka dni trzeba delikatnie traktować miejsca poddane pigmentacji, używając tylko kosmetyków zalecanych przez linergistkę. Nie wolno korzystać z sauny, solarium, SPA i basenu, nie należy stosować cieni i tuszu do rzęs. Nie można dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania. Trzeba unikać silnych peelingów.

Efekty

  • rekonstrukcja lub uzupełnienie, pogrubienie łuku brwiowego z dopasowaniem odpowiedniego koloru
  • naturalna oprawa oka w postaci kreski dopasowanej do typu urody
  • wyrównanie niedoskonałości, wyrównanie braków w czerwieni wargowej, poprawa konturu ust

Przeciwwskazania

  • ciąża i laktacja
  • uczulenie na jakikolwiek składnik barwnika
  • opryszczka w fazie czynnej
  • łuszczyca
  • leki sterydowe
  • nadwrażliwość na ból